МИСТЕЦЬКА ОСВІТА

Громадське обговорення

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти пропонує до громадського обговорення проект професійного стандарту “Викладач мистецької школи (за видами навчальних дисциплін)”.

Проект акта розроблено відповідно до Плану роботи Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти на 2021 рік, затвердженого наказом Держмистецтв від 31.03.2021 р. № 20 (зі змінами) та Плану роботи Міністерства культури та інформаційної політики на 2021 рік, затвердженого наказом МКІП від 08 лютого 2021 р. № 68.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 20 листопада 2021 року електронною поштою за адресою: i.seleznova@arts.org.ua (Селезньова Ірина Віталіївна, головний спеціаліст відділу професійного розвитку педагогічних працівників департаменту мистецької освіти Держмистецтв).

З документом можна ознайомитись тут:

Проект професійного стандарту “Викладач мистецької школи (за видами навчальних дисциплін)”

“Мистецька освіта без обмежень!”

Cаме таку назву має пілотний проєкт з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти, співорганізатором якого виступає Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Метою пілотного проекту є підвищення доступності мистецької освіти, допомога у створенні у мистецьких школах інклюзивного освітнього середовища, а також виявлення конкретних перешкод для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод.

У межах реалізації першого етапу проекту у минулому році уже були проведені чотири модулі для 17 мистецьких шкіл з 12 областей України, під час яких заклади мистецької освіти отримали покрокову інформаційну підтримку щодо того, як забезпечити фізичну доступність закладу, а також щодо організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами.

Зі свого боку Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти та Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно підготували посібник «Мистецькі школи: доступне освітнє середовище», який має на меті допомогти керівникам шкіл ухвалювати правильні рішення при виявленні та усуненні бар'єрів для організації інклюзивного навчання.

Завантажити посібник можна за посиланням: https://bit.ly/2YlDmXt

До уваги педагогічних працівників мистецьких шкіл, ліцеїв та фахових мистецьких коледжів, а також представників органів управління

Наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 21 травня 2021 року № 354 «Про внесення змін до наказу Міністерства культури України від 12 липня 2018 року № 628» пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України.

Відповідно до цього наказу, вносяться зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури.

У зв'язку з цим, а також з метою надання методичної допомоги педагогічним працівникам у підготовці до атестації у 2021 році, МКІП та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти у серпні 2021 року проведе серію онлайн заходів, на яких будуть презентовані зміни до вказаного Положення.

Для того, щоб взятии участь у вказаних онлайн заходах, необхідно заповнити форму https://bit.ly/3xIJJUW до 15 серпня 2021 року.

Зазначаємо, що заявка може бути подана як індивідуально, так і від закладу мистецької освіти.

Наголошуємо, що перевага надаватиметься педагогічним працівникам, які проходять атестацію в 2021 році.


Розробка професійного стандарту

«Викладач мистецької школи (за видами навчальних дисциплін)»

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти ініціювало розробку професійного стандарту «Викладач мистецької школи (за видами навчальних дисциплін)».

Відповідна заявка вже внесена до Реєстру заявок на розроблення професійних стандартів суб’єктом перевірки - Науково-дослідним інститутом праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і НАН України.

Наразі збираємо пропозиції від заінтересованих сторін щодо кандидатур до складу робочої групи з розробки зазначеного професійного стандарту.

Пропозиції щодо кандидатур до складу вищезазначеної робочої групи можна надсилати на електронну адресу: i.seleznova@arts.org.ua до 12.03.2021 року у такому форматі:

  • прізвище, ім’я та по-батькові кандидата,

  • місце роботи, посада,

  • контактний номер телефону.

Представникам закладів мистецької освіти також просимо надсилати ЄРДПОУ організації, представникам громадських об’єднань - сканований варіант статуту або посилання на доступ до нього.

У разі виникнення питань просимо звертатись до контактної особи, головного спеціаліста відділу професійного розвитку педагогічних працівників департаменту мистецької освіти Держмистецтв, Селезньової Ірини, тел.: 097 127 45 95


Наказ № 18 від 22.03.2021

"Про затвердження персонального складу робочої групи з розроблення професійного стандарту за професією «Викладач мистецької школи (за видами навчальних дисциплін

Розпочинається конкурсний відбір учасників ІІ етапу пілотного проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти на 2020-2021 навчальний рік «Мистецька освіта без обмежень»

Метою ІІ етапу пілотного проєкту є розширення доступу до мистецької освіти через впровадження інклюзивного навчання в мистецьких школах та фахових мистецьких коледжах, допомога у створенні освітнього простору, дружнього для усіх, а також виявлення конкретних перешкод для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод.

Завдяки пілотному проєкту учасники підвищать свій рівень знань та практичних навичок для організації інклюзивного навчання у фаховому мистецькому коледжі, стануть експертами з фізичної доступності приміщень і навіть зможуть під керівництвом експертів самостійно провести аудит доступності.

Запровадження інклюзивного навчання буде здійснюватися під постійним наглядом наших експертів, до яких можна звернутися за допомогою і порадою. Учасники ІІ етапу пілотного проєкту самостійно визначать оптимальні форми роботи з учнями та студентами з особливими освітніми потребами у школі чи мистецькому коледжі, а ваш досвід буде використаний при підготовці методичних рекомендацій за результатами пілотного проєкту.

Освітньо-тренінгова програма буде складатися з 5 модулів.

Реєструватись можуть фахові мистецькі коледжі та мистецькі школи за посиланням: http://bit.do/fPeqN

Дедлайн реєстрації: до 23:59, 31 березня 2021 року.

Детальніше про умови тут