НОВИНИ

ПРЕМІЇ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУри та мистецтв

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурси на здобуття премії імені М. Г. Дерегуса, премії імені Катерини Білокур та премії імені Шолом-Алейхема

Подавати документи, необхідні для здобуття премії, слід на адресу Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти (вул. Б. Грінченка, 1, м. Київ, 01001).

Грошова винагорода – 20 тис грн.

Дедлайн подачі документів - 1 листопада 2021 року.


ГРАНТИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ МИТЦІВ

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на одержання у 2022 році щорічних грантів Президента України.

Молоді письменники, майстри народного мистецтва, молоді діячі у галузі театрального, музичного, циркового та образотворчого мистецтва - ви можете отримати кошти для створення і реалізації власного творчого задум!

Вимоги:

- вік 14 - 35 років;

- Ви маєте підтримку у вигляді рекомендаційних листів щодо вашої творчої діяльності;

- Ви маєте партнера (юридичну особу), який реалізує ваш творчий задум у 2022 році.

Дедлайн подачі документів - 1 листопада 2021 року.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

ДО УВАГИ МОЛОДИХ МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА!


Ви можете отримати стипендію Президента України у 2022 році.


Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує прийом пропозицій щодо кандидатів на здобуття стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2022 рік.

На здобуття стипендії можуть претендувати громадяни України – майстри народного мистецтва, віком від 14 до 35 років.

Дедлайн подачі документів01 жовтня 2021 року.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

ПРИЙМАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО ВКЛЮЧЕННЯ ТВОРІВ У КОНЦЕРТНІ ПРОГРАМИ

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти ініціює call for scores творів композиторів з України для великого ансамблю або камерного оркестру.

Ми воліємо максимально наповнити та урізноманітнити останній блок програмної рамки (музика часів незалежної України), і з цією метою запрошуємо композиторів запропонувати власні композиції для включення у рекомендаційні списки, з яких оркестри обиратимуть та включатимуть твори у власні концертні програми в рамках проєкту.

Дедлайн подачі заявки — 14 червня 2021 року, 23:59

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


ПРИЙМАННЯ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У РОБОЧІЙ ГРУПІ

Реалізуючи програму дій уряду, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти ініціює проєкт “Музика ПростоНеба” — серію безоплатних концертів української камерно-симфонічної музики на відкритих концертних майданчиках в обласних центрах та м. Києві силами філармонічних оркестрів впродовж літнього сезону 2021.

Держмистецтв формує робочу групу, з якою працюватиме над відбором таких партитур та в рамках майбутніх проєктів, які сприятимуть зростанню представлення сучасних українських і світових мистецьких творів в програмах театрів, концертних організацій та мистецьких колективів в Україні.

Дедлайн подачі заявки на участь у робочій групі — 13 червня 2021 року, 23:59

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ


Проведення відбору кандидатів на здобуття у 2022 році стипендій Президента України для молодих Митців

Відповідно до Положення про Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 р. № 434, Держмистецтв організовує в установленому порядку роботу з надання стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва.


ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

ВАСИЛЬ СТЕФАНИК: МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЄКТ ДО 150-РІЧЧЯ

Цього року ми святкуємо 150-річчя від дня народження Василя Стефаника — українського письменника, який почав працювати на межі ХІХ та ХХ століть та здобув всесвітню славу майстра експресіоністичної новели.

З цієї нагоди Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти підготували для вас низку подій, які можна буде відвідати в онлайн форматі, а крім цього ще декілька спеціальних події під відкритим небом у столиці.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Оновлення статистичної звітності державних, публічних бібліотек та централізованих бібліотечних систем


30 березня 2021 року, у онлайн форматі відбулась Всеукраїнська нарада щодо впровадження оновленої статистичної звітності № 6-нк та № 80-а-рвк. Безпосередньо сам захід на платформі Zoom прослухало 100 учасників, а більше 400 дивились пряму трансляцію на Facebook сторінці Держмистецтв.

Ця нарада була організована у зв'язку з проведенням реформ децентралізації, зміни адміністративно-територіального устрою в Україні та оновлення форм звітності відповідно до Законів України "Про державну статистику" та "Про інформацію" та згідно Плану роботи Міністерства культури та інформаційної політики України.


ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Для мистецького проєкту “Леся Українка:150 імен” експонати звозились з усієї країни

З 25 лютого по 08 березня 2021 року в місті Києві відбудеться масштабний захід, що має відкрити ювілейний рік великої української письменниці.

Співорганізаторами вказаного заходу виступають Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Національний центр «Український дім» та агенція Postmen, яка розробляла ювілейну айдентику.


ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен»

Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти відбудеться серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки.

Нагадаємо, 29 січня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Розпочинається формування персонального складу Комітету з присудження премії імені Шолом-Алейхема

Розпочинаємо роботу щодо добору кандидатур до персонального складу Комітету з присудження премії імені Шолом-Алейхема (далі - Комітет).

Комітет утворюється у складі не менше як 7, але не більше ніж 11 осіб з числа представників МКІП, Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, Національної спілки письменників України, всеукраїнських організацій, провідних діячів літератури та мистецтва (за згодою).

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Визначено переможця в конкурсі на кращий ескіз Великого Державного Герба України

19 листопада 2020 року відбулось засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України за результатами роботи журі конкурсу.

А саме, журі конкурсу надало до Оргкомітету пропозиції щодо кращих проектів ескізів, які на їх думку повинні претендувати на першу та третю премії.

У свою чергу, Оргкомітет підтримав ініціативу журі і розкрив імена авторів, які отримають премії.

Перша премія присуджена роботі Олексія Кохана.

Третю премію отримує колектив авторів: Іван Турецький, Лук`ян Турецький, Ігор Глоба, Дмитро Дубілет, Іван Сварник.

Другу премію вирішили не присуджувати нікому.

Після засідання відбувся прес-брифінг під час якого Співголова Оргкомітету - Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко представив журналістам ескізи переможців конкурсу та подякував членам журі за ґрунтовну та фахову роботу.

Підсумки конкурсу будуть передані в Мін‘юст для врахування при розробці проекту Закону України «Про державні символи України».


КАМПАНІЯ З ОБРАННЯ КРАЩОГО ЕСКІЗУ ВЕЛИКОГО ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ ПОЧАЛА НАБИРАТИ ОБЕРТІВ

Свою роботу розпочав Організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України.

07 жовтня 2020 року в приміщенні Міністерства культури та інформаційної політики України відбулось перше засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України.

Засідання проводив Міністр культури та інформаційної політики України, співголова Оргкомітету, Олександр Ткаченко.

Учасники засідання призначили Секретарем Оргкомітету Галину Григоренко - Голову Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти.

КОНКУРС НА ЕСКІЗ ВЕЛИКОГО ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба України

ПРЕМІЯ ІМЕНІ В. КОСЕНКА: ПРИЙМАННЯ ЗАЯВОК

Ви композитор і маєте у своєму портфоліо музику для юних музикантів?

У такому випадку ви маєте можливість подати заявку на одержання премії імені Віктора Косенка.


Головне про премію:

▪️ Премією відзначаються професійні композитори — автори музичних творів для дітей та юнацтва

▪️ Грошова винагорода Премії складає двадцять тисяч гривень

▪️ Висувати номінантів мають право юридичні особи сфери культури будь-якої форми власності (громадські організації, творчі спілки, навчальні заклади, театрально-видовищні заклади, мистецькі колективи)

▪️ Приймання заявок триває до 1 жовтня 2020 року

грант на реалізацію творчих проєктів

Якщо раніше ви думали, що гранти культурним діячам можна отримати тільки в Український культурний фонд, то тепер ви знаєте ще й про опцію подачі заявки на гранти Президента України молодим діячам в сфері культури!

Отже,

  • якщо вам від 14 до 35 років;

  • ви маєте підтримку у вигляді рекомендаційних листів щодо вашої творчої діяльності;

  • ви маєте партнера (юридичну особу), який реалізує ваш творчий задум у 2021 році,

то готуйте свою заявку! Дедлайн подачі - 1 листопада.

Щорічні гранти ПРезидента України: результати конкурсу

Результати засідання комісії з відбору кандидатів на здобуття стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва.

20 серпня 2020 року відбулося засідання комісії, під час якого розглянуто 215 заявок. За результатами проведеної роботи комісія прийняла рішення рекомендувати претендентів на отримання стипендії Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва кандидатів.

Міністерство культури та інформаційної політики України розробило проект Указу Президента України «Про призначення стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва».

Акцентуємо увагу на тому, що лише після підписання Президентом України Указу, Міністерством культури та інформаційної політики України буде здійснено відповідну роботу щодо виплати стипендій.

Виплати стипендій передбачається здійснювати з 01 січня по 31 грудня 2021 року щомісячно.

ПІДТРИМКА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Президент України підписав указ щодо розробки заходів з підтримки культури та культурної спадщини, розвитку креативних індустрій і туризму в межах програми «Велике будівництво».

Зокрема:

  • Уряд має затвердити Порядок відбору об’єктів культурної спадщини для здійснення ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт;

  • Акцент на підготовці фахівців-реставраторів в системі спеціалізованої мистецької освіти;

  • Державна цільова програма з розвитку народних художніх промислів;

  • Реалізація на умовах державно-приватного партнерства проекту «Будинок музики»

Це важливий крок, що на роки вперед закладає підґрунтя для діяльності закладів культури, визначає пріоритети державної політики в цій сфері та закріплює важливість інвестицій в креативну економіку.