Василь Стефаник: мистецький проєкт до 150-річчя

Цього року ми святкуємо 150-річчя від дня народження Василя Стефаника — українського письменника, який почав працювати на межі ХІХ та ХХ століть та здобув всесвітню славу майстра експресіоністичної новели.

З цієї нагоди Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти підготували для вас низку подій, які можна буде відвідати в онлайн форматі, а крім цього ще декілька спеціальних події під відкритим небом у столиці.

В рамках святкування відбудуться такі події:

  • “Поговоримо про Стефаника” – дискусії про життя, творчість та проблематику творів Василя Стефаника;

  • перегляд фільму Леоніда Осики “Камінний хрест” (1968) та дискусія за участі експертів кіно щодо художніх засобів фільму та сміливого експерименту з перекладу літературного тексту мовою кінематографу;

  • театральний перформанс “Найліпше з мойого серця” на основі новел та листів Василя Стефаника;

  • виставка під відкритим небом “СтефаникOnline” про життя Василя Стефаника, його творчість та історичний контекст зламу століть.

Ми прагнемо зробити програму святкування доступною для найширшої аудиторії з усіх куточків України, тому більшість подій ви зможете відвідати онлайн не залишаючи власної оселі.

Тож запрошуємо вас 14, 15 та 16 травня долучитись до всіх запланованих подій на сторінці Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти у Facebook.⠀

Чекаємо на вас!

  • 14 травня о 20.00 в Маріїнському парку, літній театр “Мушля”, на театральному перформансі “Найліпше з мойого серця”.

  • 15 травня о 18.00 у Довженко-Центрі на показі фільму “Камінний хрест” (Реєстрація відкриється згодом).

  • 14, 15 та 16 травня о 14.00 на цікавих дискусіях про життя, творчість та проблематику творів Василя Стефаника.

Вхід на всі події безкоштовний.

Подія за посиланням: https://www.facebook.com/events/1526913240972966