МУЗИКА ПРОСТОНЕБА. РОБОЧА ГРУПА.

Приймання заявок на участь у робочій групі з розробки рекомендацій щодо розширення РЕПЕРТУАРНОЇ політики оркестрових колективів в Україні

Реалізуючи програму дій уряду, Держмистецтв ініціює проєкт “Музика ПростоНеба” — серію безоплатних концертів української камерно-симфонічної музики на відкритих концертних майданчиках в обласних центрах та м. Києві силами філармонічних оркестрів впродовж літнього сезону 2021.


Оркестрові колективи, що приєднуються до акції, розробляють концертні програми, керуючись програмною рамкою, яка охоплює різні історичні періоди та стилістичні напрямки: від класичної музики українських композиторів до сучасної академічної музики часів незалежності.


Держмистецтв ініціює call for scores для композиторів з України, які готові надати власні партитури для виконання в рамках цього та майбутніх проєктів.

Держмистецтв формує робочу групу, з якою працюватиме над відбором таких партитур та в рамках майбутніх проєктів, які сприятимуть зростанню представлення сучасних українських і світових мистецьких творів в програмах театрів, концертних організацій та мистецьких колективів в Україні.

Дедлайн подачі заявки на участь у робочій групі — 13 червня, 23:59

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ

 • особи, що мають вищу музичну освіту (магістр або вище)

 • особи, що мають досвід роботи у сфері сучасної академічної музики (виконання, дослідження, створення): українською та західноєвропейською

 • особи, що реалізувався у професії як всередині країни та / або за кордоном

приклади досягнень кандидатів, що слугують критеріями для включення у склад робочої групи

 • перемоги у міжнародних конкурсах

 • публікації у наукових робіт у міжнародно визнаних видавництвах

 • концертні виступи в Україні та / або за кордоном

 • реалізація культурних проєктів у сфері академічної музики в Україні та / або за кордоном

 • участь у міжнародних фестивалях (автори музики, виконавці, лектори тощо).

 • менторство у міжнародних майстер-класах

До складу робочої групи не допускаються особи, що мають відношення до держави-агресора – Російської Федерації, яка визнана такою згідно з Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268-VIII від 18 січня 2018 року, а саме:

 • фізичні особи – громадяни держави агресора Російської Федерації чи юридичні особи, пов'язані із державою агресором Російською Федерацією;

 • юридичні особи або фізичні особи-бенефіціари – засновники та/або учасники таких осіб або фізичні особи, до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції» та рішень Ради національної безпеки і оборони.ЗАДАЧІ РОБОЧОЇ ГРУПИ B РАМКАХ ПРОЄКТУ “МУЗИКА ПРОСТОНЕБА”

Аналіз, технічний відбір надісланих партитур сучасних українських композиторів та формування двох рекомендаційних списків музичних творів, спираючись на які оркестрові колективи формуватимуть частину концертної програми:


 1. Твори, стилістика яких наближена до традиційної школи української академічної музики часів незалежності

 2. Твори, стилістика яких наближена до західноєвропейських традицій останніх трьох десятиліть


ПРИНЦИПИ РОБОТИ ГРУПИ

Переслідування інтересів суспільного блага, публічність, прозорість, неупередженість, проактивне уникнення конфлікту інтересів, законність, об’єктивність, незаангажованість, повага до прав та свобод людини.


Робоча група здійснює свою діяльність на громадських засадах.


ПРОГРАМНА РАМКА ПРОЄКТУ “МУЗИКА ПРОСТОНЕБА”

довідка для потенційних учасників робочої групи

Програма

Рекомендована тривалість концертної програми — 50’-70’

Рекомендована тривалість окремих музичних творів — 7’-15’

Програма складається із завершених музичних творів, що не є частинами великих циклів та трьох історико-стильових блоків:

1. Академічна музика українських композиторів, що створена до 1945 р.

2. Академічна музика України повоєнного радянського періоду (1945 - 1991)

а). Твори, стилістика яких наближена до традиційної школи української академічної музики радянського періоду

б). “Київський авангард"

3. Академічна музика незалежної України (1991-2021)

а). Твори, стилістика яких наближена до традиційної школи української академічної музики часів незалежності

б). Твори, стилістика яких наближена до західноєвропейських традицій останніх трьох десятиліть


Етапи формування програми

Етап 1

Колективи, які долучаються до акції, формують програму, що включає один або більше творів з кожного з блоків.


Етап 2

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти проводить збір пропозицій музичних творів сучасних авторів.

Держмистецтв створює робочу групу, яка проводить аналіз, технічний відбір надісланих партитур та формує два рекомендаційні списки: блоки 3a та 3б.

Держмистецтв надсилає колективам список та партитури творів, що пройшли технічний відбір. Колективи на власний розсуд обирають один або більше творів зі списків 3a та 3b та включають його (їх) у програму.ФОРМА ЗАЯВКИ